TRanK Technology
. . .

Alan Adı Sözleşmesi

Hostranot alan adı sözleşmesi.

ALAN ADI SÖZLEŞMEMİZ

I. SÖZLEŞME TEMELLERİ

Bu alan adı sözleşmesinde ("sözleşme"), "siz" ve "sizin" ile müşterimiz ("müşteri") ve "biz", "bizim", "yazman" ile Hostranot, Süha Sevim kastedilmektedir. Bu sözleşme, kayıt edilen alan adı ve kullanılan diğer hizmetlerimiz ile ilgili olarak bizim size ve sizin bize olan sorumluluklarınızı açıklamaktadır. Bu sözleşme alan adlarının kayıt, yenileme, transfer, toplu kayıt ve toplu transfer kural ve şartlarını ortaya koyar. Kayıt işleminizi tamamlayabilmeniz için burada belirtilen bütün kural ve şartları okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir.

II. ALAN ADININ SEÇİMİ, MÜSAİTLİĞİ VE KULLANIMI

1. Seçim. Seçimini yaptığınız alan adının herhangi bir ticari marka veya entellektüel ürüne zarar vermesi / haksız rekabet ortaya çıkarması durumunda firmamız tarafsız kalacaktır ve ortaya çıkabilecek yaptırımları uygulamak zorunda kalsa bile firmamız sorumlu tutulamaz. Alan adınızın herhangi bir hakka zarar vermemesi için gerekli ön araştırmaları yapmanızı ve/veya bir hukuki yardıma başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

2. Müsaitlik. Firmamız herhangi bir alan adının herhangi bir zaman için kayıt, yenileme veya transfer için müsait olacağını ve www.hostranot.com nin esas kayıt otoritesinin kayıtlarına diğer kayıt firmalarından daha üstün bir giriş hakkı olabileceğini taahhüt etmez. Alan adınızı seçtikten sonra bu alan adının kayıt için müsait olup olmadığını veya bir başkası tarafından önceden alınıp alınmadığını kontrol etmelisiniz.

3. Kullanım. Bilginiz dâhilinde alan adınızın kaydının ve direkt veya endirekt olarak kullanımının herhangi bir üçüncü şahısın hukuki haklarına zarar vermeyeceğini belirtiyor ve kabul ediyorsunuz. Ayrıca bilginiz dâhilinde alan adınızın herhangi kanuni olmayan bir amaç için kayıt edilmediğini ve kullanılmayacağını belirtiyor ve kabul ediyorsunuz. www.hostranot.com alan adınızın kanuni olmayan bir amaç için kullanıldığının veya herhangi bir diğer kullanım şartnamesine uymadığının tespitinin yapılması durumunda alan adınızı durdurma veya iptal etme hakkını saklı tutmaktadır.

4. COM.TR ve NET.TR vb .TR Uzantılı Domain kayıt siparişlerinde eğer domain belge gerektiriyor ise, kullanıcı domain kaydı için gerekli belgeleri tarafımıza göndermekle yükümlüdür. Kullanıcı belge göndermez ise veya gönderilen belgeler eksik, geçersiz, domain kaydı için yetersiz ise sorumluluk kullanıcıya aittir.

III. HESABINIZIN YÖNETİMİ

Hizmetlerimizden faydalanabilmek için bir müşteri kaydı/hesabı açmanız ve kullanıcı adı+şifre almanız gerekmektedir. Müşteri kodunuz ve şifrenizle online olarak kayıtlı bilgilerinize ulaşabilir ve gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Bize müşteri kodunuz ve şifrenizle yapılacak işlemleri uygulamaya koyma hakkını veriyorsunuz. Her zaman müşteri kodu ve şifrenizin güvenliğini sağlamakla yükümlüsünüz. Müşteri kodunuzun ve şifrenizin izinsiz kullanımının tespiti durumunda hemen bize durumu bildirmek zorundasınız. Kullanıcı adınız ve şifrenizle yapılacak bütün işlem, kayıt, masraf ve sorumluluklar size ait olacaktır.

IV. BİLGİLERİNİZİN YASAL KULLANIMI

Sizden topladığımız bilgileri Internet Corporation for Assigned Names and Numbers ("ICANN") ve işbirliği yaptığımız sorumlu kayıt firmasına bildirmek zorundayız. ICANN aynı zamanda sizden topladığımız şu bilgileri de halka açık bir veritabanında tutmamızı zorunlu tutmaktadır: (i) kayıt ettirdiğiniz alanad(lar)I, (ii) adınız, e-posta ve posta adresiniz, (iii) alanad(lar)ınızın teknik, muhasebe ve idari yetkililerinin ad, posta adresi, e-posta adresi, telefon numarası ve faks numarası (varsa), (iv) alanadı sunucularınızın adları, (v) kaydın ilk yaratılma tarihi, (vi) kaydın son kullanım tarihi. Şunu bilmeniz gerekmektedir ki bu bilgiler ICANN kuralları çerçevesinde, yüksek miktarda otomize elektronik işleme tabi tutmamak ve ticari e-postalarda (spam) kullanılmamak şartıyla, ilgilenen herhangi bir üçüncü şahısa verilebilir. Sunucularımızda herhangi kredi kartı bilgisi tutmamaktayız. Bu sözleşmeyle size ait kişisel bilgilerin biz, ana kayıt otoritesi, ICANN, iş ortaklarımız, iş ortaklarımızın iş ortakları, ana kayıt otoritesinin iş ortakları ve ICANN tarafından atanacak herhangi bir üçüncü bir şahıs tarafından kullanılabileceğini, kopyalanabileceğini, dağıtılabileceğini, yayımlanabileceğini, değiştirilebileceğini ve diğer başka işlemlere tabi tutulabileceğini kabul ediyorsunuz. Bu türden bilgiler bizim onayımızla veya firmamızı bağlayıcı bir mahkeme kararıyla diğer kurumlara da verilebilir.

Bu türden kişisel bilgi ve verileri toplamamızın nedeni bu sözleşme çerçevesinde ortaya konulan yükümlülüklerimizi ve alan adı yazmanlarının uymak zorunda olduğu şartları yerine getirmektir. Sizden topladığımız kişisel bilgileri burada belirtilen amaçlar ve zorunluluklar haricinde kullanmayacağımızı kabul ediyoruz. Ayrıca size ait olan kişisel bilgilerin kaybının, çalınmasının, zarar görmesinin değiştirilmesinin ve yok edilmesinin engellenmesi için gerekli tedbirleri alacağımızı kabul ediyoruz.

Eğer bize üçüncü bir şahıs ile ilgili kişisel bilgileri sağlıyorsanız o zaman bu üçüncü şahsa yukarıda ve aşağıda belirtilen bütün bilgileri aktarmayı kabul ediyorsunuz.

Eğer bu sözleşme hakkında herhangi bir sorunuz, endişeniz veya ayrıntılı bilgi talebiniz varsa lütfen info@hostranot.com posta adresinden hukuk departmanımızla temasa geçiniz.

ASDSADSAD

ASDSADSAD

BBBBBBBBBBBBB

ASDSADSAD

ASDSADSAD

ASDSADSAD

ASDSADSAD

ASDSADSAD

ASDSADSAD

BBBBBBBBBBBBB

ASDSADSAD

ASDSADSAD

ASDSADSAD

ASDSADSAD

ASDSADSAD

ASDSADSAD